• Sembol CCOLA.IS
  • Son Fiyat TRY 855,50
  • Değişim 3,20%
TR | EN

CCI Kazakistan

CCI Kazakistan 3. fabrikasının inşaatını tamamladı

Sayılarla CCI Kazakistan

900+
Çalışan
3
Şişeleme Fabrikası
57bn+
Satış Noktası
19mn+
Nüfus
11
Marka

Markalarımız

CCI Kazakistan Fabrikalarımız

CCI Kazakistan Fabrikalarımız

Distribütörümüz Olmak İster Misiniz?

Distribütör partnerimiz olmak için, bize Müşteri İletişim Hattı’dan ulaşabilirsiniz:

Bir Kurumsal Vatandaş Olarak CCI Kazakistan

Sosyo-ekonomik Etki Raporumuz

CCI Kazakistan'ın her 1 çalışanı, Kazakistan ekonomisinin çeşitli sektörlerinde 9,2 ek istihdam olanağı yaratmaktadır.

Detaylar

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Atık Toplama Projeleri
Geri Dönüştürülmüş Plastik Banklar

"3.2.1. Başla!" projesinin geçmiş kazananlarından Rocket Plastic; CCI Kazakistan’ın şehir eko-maratonu kapsamında geri dönüştürülmüş plastiklerden banklar üretti. Bilinçli pek çok vatandaşın da katkıları sayesinde neredeyse 300 kg plastik toplandı ve bu plastikler kullanılarak 10 adet bank üretildi. Bu banklar Almatı şehrine CCI Kazakistan adına bağışlandı ve şu anda Gorky Parkı'nda sergilenmektedir.

Kadını Güçlendirme Projeleri
Kadın Forklift Operatör Programı

Forklift Operatörlüğü gibi, yeni bir alanda kadın istihdamını hedefleyen program kapsamında bugüne kadar 3 kadın forklift operatörü eğitildi ve istihdam edildi. Kadın Forklift Operatör Programı, cinsiyet ayrımı gözetmeyen işleri teşvik etmeyi amaçlayarak, işyerinde cinsiyet eşitliği için somut bir adımdır. Program kapsamında, kadınlar forklift operatörleri olarak eğitilerek CCI Kazakistan'da çalışma fırsatı elde eder. Başvuru sürecinin iki temel gereksinimi vardır: Lise veya üniversite derecesine sahip kadınlar olmaları ve yeni beceriler öğrenmeye istekli olmaları.

Belesteri Kadınları Güçlendirme Programı

2013 yılında kadın istihdamını artırmak amacıyla hayata geçirilen “Coca-Cola Belesteri” programı; kadın girişimcilere bir işletme açmak ve geliştirmek için finansal destek sağlarken, girişimcilik ve çiftçilik alanında eğitimler düzenliyor ve mentorluk desteği veriyor. 2013 yılından bu bugüne kadar, 50.000'den fazla kadına eğitim verilmiş, 100'ün üzerinde işletme oluşturulmuş ve 300’den fazla iş olanağı yaratılmıştır. COVID-19 salgınından bu yana tüm kurslar çevrimiçi olarak yürütülmekte olup, proje ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Gençlerin Güçlendirilmesi Projeleri
3.2.1. Başla! Programı

Gençlerin sürdürülebilir bir yaşam hedefiyle geliştirdikleri çözümleri desteklemeyi amaçlayan 3.2.1 Başla! programı 2022 yılında da CCI Kazakistan'da başarıyla uygulanmaya devam etti. Bu proje, ülkenize, topluluğunuza ve çevrenize “Değer Kat” ana mesajıyla; ülkenin gençlerine daha iyi yarınlar için destek olmayı amaçlamaktadır. Girişimlerin öncelikli yönü Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile ilgilidir ve temelini CCI'nın 2030 Sürdürülebilirlik Taahhütleri oluşturmaktadır. Projenin amacı, Kazakistan'daki gençler için en uygun sürdürülebilirlik hedeflerini belirlemek; bu hedefleri gerçekleştirebilmeleri için gençleri eğitmek; girişimlerini, fikirlerini hayata geçirebilmeleri ve sonrasında uygulayabilmeleri adına en umut vadeden projelere mali destek sağlamaktır. 18.000'den fazla kişinin dahil olduğu bu projede, ilk günden bugüne; iş dünyası, kamusal sektör ve STK'ların bağımsız profesyonellerinden oluşan özel bir seçim komitesi tarafından 1.000'den fazla başvuru alınmış ve işlenmiştir. Programın 7. sezonunda, 10 yarı finalist yer aldı ve 4 finaliste projelerini desteklemek için hibe verildi. Desteklenen projelerin %80'i sürdürülebilir bir şekilde faaliyet göstermekte olup, 3.2.1. Başla! programının mezunları büyümeye ve gelişmeye devam etmektedirler.

CCI Gönüllüleri

Aktivite Gönüllüleri
Dünya Temizlik Günü 2023

Dünya Temizlik Günü'nde CCI Kazakistan'dan 125 Gönüllü, 3.2.1 Başla! Projesi öğrencileri ve Yeşil Ekonomi Koalisyonu (G-Global) Astana'daki Yesil Nehri çevresini temizlemek için bir araya geldi. Temizlik aktivitesi sırasında 72 kg plastik olmak üzere 300 kg'ın üzerinde atık toplandı.

Dünya Temizlik Günü 2022

Dünya Temizlik Günü'ne katkı sağlamak adına, Astana, Almatı ve Bereke bölgelerindeki CCI ekipleri arasında bir plastik toplama yarışması düzenlendi. Yarışma sonucunda 396 kg'dan fazla plastik, 522 kg cam, 25 kg karton ve 74 kg metal atık toplandı.

Bağışlar

Orman Yangınları

Kalbimiz, Kazakistan'ın Abai bölgesindeki Orman Yangınları'ndan etkilenen herkese ulaşıyor. CCI, 3.000 litre içecek ve su yardımıyla ön sahada çalışan tüm yangınla mücadele ekibini desteklemeye devam ediyor.

Kariyer Fırsatları

Kariyerinizi şekillendirecek iş fırsatlarını keşfedin!

Ödüllerimiz
CCI Kazakistan'da prestijli Cumhurbaşkanlığı Ödülü’nü aldı
Bizden Haberler
CCI Kazakistan 3.2.1. Başla! Projesi’nin lansmanını Plastik ile Sanat Sergisi ile yaptı