• Sembol CCOLA.IS
  • Son Fiyat TRY 820,00
  • Değişim 1,74%
TR | EN

CCI Irak

WADA-Tajdid Su Projesi ile 75.000 kişinin suya erişimini sağladık ve yıllık yaklaşık 750 milyon litre su tasarruf edildi

Daha temiz ve yeşil bir Irak için 500 fidan diktik

Ramazan Karavanları ile 675.000 gıda kolisi, 700 öğün yemek ve 9.000 adet içecek dağıttık

Sayılarla CCI Irak

800+
Çalışan
3
Şişeleme Fabrikası
58bn+
Satış Noktası
43mn
Nüfus
8
Marka

Markalarımız

CCI Irak Fabrikalarımız

CCI Irak Fabrikalarımız

Distribütörümüz Olmak İster Misiniz?

Distribütör partnerimiz olmak için, bize Müşteri İletişim Hattı’dan ulaşabilirsiniz:

Kuzey Irak   +96480010800

Güney Irak   +96480080800

Bir Kurumsal Vatandaş Olarak CCI Irak

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Su Geri Kazanım Projeleri
WADA Tajdid Su Projesi

CCI Irak, Şubat 2020'de başlayan ve Nisan 2022'ye kadar devam eden WADA Tajdid Su Projesi'ne destek olmaya başladı. Coca-Cola Vakfı ve USAID tarafından ortaklaşa finans edilen, Chemonics tarafından geliştirilen ve su krizinin yaşandığı Soran bölgesinde hayata geçirilen WADA Tajdid Su Projesi sayesinde 75.000 kişinin suya erişimi iyileşirken, yılda yaklaşık 750 milyon litre su tasarrufu sağlandı. 2020 yılında projeye katkıda bulunmaya başlayan CCI Irak, projenin ilk aşamasını 2022 yılında tamamladı. Bu girişimin temel amacı, Su Arıtma Ünitesi’nin kapasitesini arttırmak ve böylece yerel halkın su erişimini iyileştirmektir.

Sulama Kanalını Temizleme

CCI Irak, Irak Hükümeti'nin “Temiz ve Yeşil Irak” vizyonu doğrultusunda, Sulama Kanalını Temizleme ve Tarama Anlaşması kapsamında CCI Irak, Hilla fabrikası atık su arıtma ünitesinden çıkan suyu, fabrika yakınında yerel halka ait olan tarım arazilerinin sulanması için sulama kanalına akıtıyor. Kanal, 10 km boyunca temiz su ile besleniyor ve yaklaşık 3.600 dönüm tarım arazisini suluyor. Kanalda biriken yabani otlar ve çamur nedeniyle bu arazilerdeki suya erişimde ve dolayısıyla tarım yapmada zorluklar yaşanıyordu. Ayrıca çevre kirliliğine yol açan kötü kokular, gazlar, bakteriler ve tortu gibi pek çok sorunla karşılaşılıyordu.

CCI Gönüllüleri

Aktivite Gönüllüleri
Dünya Gönüllüler Günü 2023

Dünya Gönüllüler Günü'nde 42 CCI Gönüllüsü sahada bir araya gelerek CCI Erbil Fabrikası ve Hilla kentindeki Al Taleebah Lisesi'nde 100 fidan dikti.

Ağaçlandırma Çalışmaları

Şehrin daha temiz ve yeşil kalmasını sağlamak adına, Khabat ilçesinde 500 fidan dikildi.

Dünya Temizlik Günü 2023

Eylül ayında gerçekleştirilen Dünya Temizlik Günü’nde, 20 CCI Gönüllüsü, Erbil'deki Sami Abdulrahman Parkı'nın yönetimi ile bir araya geldi ve parkın çevresini temizlemek için el ele verdi. Etkinlik sırasında CCI Gönüllüleri, 80 kg plastik olmak üzere toplam 200 kg atık malzeme topladı.

Dünya Temizlik Günü 2022

2022 Eylül ayında gerçekleştirilen Dünya Temizlik Günü kapsamında; 65’ten fazla CCI gönüllüsü; Karbala ve Erbil’deki yerel otoriteler, UNDP ve lokal gönüllü organizasyonların da yardımıyla 62 dönümlük bir alanda atık ve geri dönüştürülebilir plastik topladı.

Bağışlar

Ramazan Karavanı

CCI Irak gönüllüleri, TCCC'nin desteğiyle, Bağdat'ta yaklaşık 500 çocuklu 3 büyük yetimhaneye Coca-Cola ürünlerinden oluşan iftar yemeği dağıttı. Bağdat'ta istasyonlara ve yöre halkına iftar yemeği verildi, ayrıca yine Bağdat'taki yerel ailelere 1000 iftar yemeği verilerek çocuklarına da hediyeler dağıtıldı.

Topluluk Destek Projesi

Demokrasi Çalışmaları Merkezi ile birlikte pandemi süresince Bağdat, Hilla, Kerbela ve Erbil şehirlerinde hastanelere, güvenlik güçlerine, köylere, yaşlı bakım evlerine, yetimhanelere ve yoksul ailelere maddi desteğe ek olarak 40.000 adet su desteği verildi.

Hastanelere Dizel Yakıt Temini

CCI Irak, Covid-19 hastalığının tedavisinde uzmanlaşmış hastanelere dağıtılmak üzere, Erbil Sağlık Müdürlüğü’ne 1.000 litre dizel yakıt bağışladı. Covid-19 salgını sıraasında, jeneratörlerin ve tıbbi buzdolaplarının çalışır halde olmasını sağlamak; hastalığı tedavi etmek için kullanılan aşıların ve ilaçların bozulmasını engellemek adına oldukça önemliydi.

Müşteri Destek Programı

CCI Irak, Covid-19 salgını sırasında TCCC'nin desteğiyle, Irak genelinde 50.000 perakendeciye ve küçük ölçekli satış noktalarına 1.000.000 şişe ürün ve 500.000 tıbbi maske bağışladı.

Tıbbi Oksijen Bağışı

CCI Irak, Covid-19 salgını sırasında TCCC'nin desteğiyle, Irak'ın tüm vilayetlerindeki hastanelere 520 ton tıbbi oksijen sağlayarak Sağlık Bakanlığı'nın desteklenmesine katkıda bulundu.

Kariyer Fırsatları

Kariyerinizi şekillendirecek iş fırsatlarını keşfedin!

Ödüllerimiz
CCI Irak En İyi FMCG Şirketi seçildi
Bizden Haberler
İkonik Coca-Cola Karavan’ı bu Ramazan Bağdat’a geri dönüyor