Yatırımcı İlişkileri

Yönetim Kurulu Üyeleri

Keşfet

Yönetim Kurulu Üyeleri

 • Tuncay Özilhan
  Yönetim Kurulu Başkanı

  Kayseri’de doğan Tuncay Özilhan, Saint Joseph Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdikten sonra ABD’de Long Island Üniversitesi’nde işletme alanında yüksek lisans (MBA) yapmıştır. 1977 yılında Erciyas Biracılık Genel Müdürlüğü ile başlayan iş yaşamı, Anadolu Endüstri Holding Bira Grubu Koordinatörlüğü ve Anadolu Endüstri Holding Genel Koordinatörlüğü ile devam etmiştir. 2007 yılı Mayıs ayında devraldığı Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Tuncay Özilhan, 1984 yılında atandığı Anadolu Grubu İcra Başkanlığı görevini, Şubat 2017 tarihine kadar sürdürmüştür. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan aynı zamanda Anadolu Vakfı ve çeşitli Anadolu Grubu şirketlerinin de Yönetim Kurulu Başkanıdır. 2001-2003 yılları arasında TÜSİAD Başkanlığı görevini yürüten Tuncay Özilhan halen; TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı, DEİK Yönetim Kurulu Üyeliği, Estonya Fahri Konsolosluğu ve Anadolu Efes Spor Kulübü Başkanlığı görevlerini de sürdürmektedir. Ayrıca, DEİK Türk-Rus İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Tuncay Özilhan, Japon hükümetince takdim edilen en önemli nişanlardan olan, “The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star (Altın ve Gümüş Yıldız, Yükselen Güneş Nişanı)” ve Estonya Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı nişanlarına sahiptir.

  Tuncay Özilhan
 • Galya Frayman Molinas
  Yönetim Kurulu Başkan Vekili

  2016 yılında Coca-Cola İçecek Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Galya Frayman Molinas Coca-Cola’daki kariyerine 1996 yılında başlamıştır. 2005 yılına kadar Türkiye, Orta Avrupa ve Rusya bölgelerinden sorumlu Pazarlama Direktörü olarak çalışmıştır. 2005-2008 yılları arasında Rusya, Hindistan, Adriyatik ve Balkan ülkeleri, Kafkasya ve Orta Asya Cumhuriyetleri ile Ortadoğu’yu kapsayan Coca-Cola Avrasya Grubu Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. 2009 yılında Coca-Cola Türkiye Bölge Başkanlığı görevine atanmıştır. 2012 yılında Kafkasya ve Orta Asya bölgelerinin görev alanına eklenmesi ile Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Başkanı olarak 2017 yılına kadar görev yapmıştır. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Molinas The Coca-Cola Company’ye katılmadan önce Unilever Türkiye’de marka yöneticisi olarak yedi yıl geçirmiştir. Harvard Business School’un Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya Bölgesi Araştırma Merkezi Danışma Kurulu ve Boğaziçi Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesidir. Coca-Cola Global Kadın Liderlik Konseyi’nin kurucu üyesi olarak görev yapmıştır. 2009-2017 yılları arasında Türkiye’de Coca-Cola Hayata Artı Vakfı Başkanı olarak görev yapmıştır. Sn. Molinas ayrıca dört yıl süreyle İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Başkanı ve üç dönem boyunca Uluslararası Yatırımcılar Derneği YASED Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. The Coca-Cola Company’de Global Strategy & Insights Bölümü’nün başında olan Molinas, Ocak 2019’dan itibaren Meksika İş Birimi Başkanı olarak görev yapmaktadır

  Galya Fani Molinas
 • Mehmet Hurşit Zorlu
  Yönetim Kurulu Üyesi

  2004 yılında Coca-Cola İçecek Yönetim Kurulu Üyesi olan Hurşit Zorlu, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamlamıştır. Toz Metal ve Türk Hava Yollarında çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 1984 yılında Anadolu Grubu’na bağlı Efes İçecek Grubu’nda Pazarlama Uzmanı olarak göreve başlamıştır. Efes İçecek Grubu’ndaki kariyeri boyunca sırası ile Pazarlama Şefi, Proje Geliştirme Müdür Yardımcılığı, Proje Geliştirme Müdürlüğü, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü gibi çeşitli görevler üstlenmiştir. 2000-2008 yılları arasında Efes İçecek Grubu Mali İşler ve Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü, 2008-2013 yılları arasında Anadolu Grubu Mali İşler Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2013-2017 yılları arasında Anadolu Grubu İcra Başkan Yardımcısı olarak görevine devam eden M. Hurşit Zorlu, Şubat 2017 itibarıyla Anadolu Grubu İcra Başkanlığı görevine atanmıştır. Aynı zamanda Anadolu Grubu’nun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. TÜYİD Yönetim Kurulu Üyesi olan Zorlu, 2015-2017 yılları arasında TKYD’nin 8. dönem Başkanlığını da üstlenmiştir, aynı zamanda DEİK Yurtdışı Yatırımlar İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesidir.

  Mehmet Hurşit Zorlu
 • Talip Altuğ Aksoy
  Yönetim Kurulu Üyesi

  Talip Altuğ Aksoy, ABD’de Oglethorpe Üniversitesi’nden Ekonomi lisans diplomasına sahiptir. Kariyerine 1995 yılında Anadolu Grubu Mali İşler Uzman Yardımcısı olarak başlamış, 1996 yılında Mali İşler Uzmanı olarak atanmıştır. 1998-2000 yılları arasında İnsan Kaynakları ve Fon Yönetimi Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2000-2003 yılları arasında Efes Sınai Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev alan Aksoy, Ocak 2003’te Efes Bira Grubu Ticaret ve İhracat Direktörü olmuştur. 2006 yılında Satınalma ve Lojistik Direktörü olarak Grup’taki kariyerine devam eden Aksoy, Haziran 2008’den 1 Kasım 2011 tarihine dek Efes Bira Grubu Tedarik Zinciri Direktörü olarak görev yapmıştır. Kasım 2011 itibarıyla atandığı Efes Türkiye Genel Müdürlüğü görevini 1 Ocak 2017 tarihine kadar sürdüren Talip Altuğ Aksoy, Anadolu Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya devam etmektedir.

  Talip Altuğ Aksoy
 • Kamil Yazıcı
  Yönetim Kurulu Üyesi

  Kamil Yazıcı lise eğitimini New York Military Academy’de tamamladıktan sonra 2000 yılında Emory Üniversitesi Goizueta Business School’dan BA derecesi ve 2005 yılında American Institute of Business and Economics’den MBA derecesi almış, 2017 yılında Harvard Business School GMP programını tamamlamıştır. Kariyerine 2000 yılında Anadolu Grubu’nda başlayan Yazıcı, holding oryantasyon programını takiben 2002 yılından itibaren Anadolu Efes’in Rusya operasyonlarında görev almış ve 2008-2011 yılları arasında Tedarik Zinciri Direktörü ve İş Geliştirme Direktörü görevlerini üstlenmiştir. 2011 yılında Efes Vitanta Moldova Genel Müdürü olarak atanmış ve bu görevi 2014’e kadar sürdürmüştür. 2014’te Anadolu Efes Pazar Geliştirme Direktörü olarak atanan Yazıcı, bu görevine 2017 yılına dek devam etmiştir. Kamil Yazıcı, 2017 yılından bu yana Anadolu Grubu holding ve şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir. İlaveten TAIK (Türk-Amerikan İş Konseyi), TOGG (Türkiyenin Otomobili Girişim Grubu) ve HBS Alumni Board (Harvard Business School Mezunlar Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi ve KYYDAŞ (Kamil Yazıcı Yönetim Danışma A.Ş.) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

  Kamilhan Süleyman Yazıcı
 • Mehmet Cem Kozlu
  Yönetim Kurulu Üyesi

  Denison Üniversitesi’nden lisans, Stanford Üniversitesi’nden MBA, Boğaziçi Üniversitesi’nden doktora derecelerini alan Cem Kozlu, Amerika’da NCR, İsviçre’de Procter&Gamble şirketlerinde yönetici olarak çalıştı ve Komili’nin 12 yıl süreyle Genel Müdürlüğünü yapmıştır. 1988-1991 yılları arasında Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı, 1990’da ise Avrupa Havayolları Birliği (AEA) Başkanı olarak görev almıştır. 1991-1995 döneminde Milletvekili olarak, 1997-2003 yılları arasında da THY Yönetim Kurulu Başkanı olarak kamu hizmetini sürdürmüştür. Kozlu, 1996 yılından bu yana The Coca-Cola Company’de farklı görevlerde bulunmuştur. 2006’da emekli olmadan önce yürüttüğü Viyana merkezli Orta Avrupa, Avrasya ve Orta Doğu Grup Başkanlığı görevinde 51 ülkeden sorumlu olan Kozlu, 2007-2015 arasında The Coca-Cola Company’de Avrasya & Afrika Grubu danışmanı olarak görev yapmıştır. Kozlu, Hürriyet ve TAV şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Halen İstanbul merkezli Coca-Cola İçecek, Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş., Kamil Yazıcı Yönetim ve Danışmanlık A.Ş., Koç Holding A.Ş., Pegasus Hava Yolları, Şişecam ve Viyana merkezli DO&CO Aktiengesellschaft’ın yönetim kurullarıyla İstanbul Modern Sanatlar Vakfı’nın mütevelli heyeti üyesi olan Cem Kozlu Global İlişkiler Forumu’nun Yönetim Kurulu Başkanıdır. Değişik zamanlarda Boğaziçi ve Denison üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak hizmet yapan Dr. Cem Kozlu’nun yayımlanmış 10 kitabı ve çok sayıda makalesi, yönetimle ilgili TV dizileri bulunmaktadır.

  Mehmet Cem Kozlu
 • Ahmet Boyacıoğlu
  Yönetim Kurulu Üyesi

  1946 yılında doğan Ahmet Boyacıoğlu, lisans diplomasını Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden almıştır. Boyacıoğlu, Efes İçecek Grubu’ndaki kariyerine 1973 yılında başlamıştır. 1973-2005 yılları arasında Bursa Bölge Satış Müdürü, Ege Biracılık ve Malt San. A.Ş. Satış Müdürü, Güney Biracılık ve Malt San. A.Ş. Genel Müdürü, Ege Biracılık ve Malt San. A.Ş. Genel Müdürü, Doğu Avrupa Başkanı, Yurt Dışı Bira Operasyonları Başkanı ve Strateji ve İş Geliştirme Başkanı olarak görev yapmıştır. 2005 yılı Mayıs ayında Efes Bira Grubu Başkanlığı’na atanan Boyacıoğlu, 1 Şubat 2007 itibarıyla emekli olmuştur. Kendisi halen Anadolu Grubu şirketlerinin bir kısmında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

  Ahmet Boyacıoğlu
 • Kamil Ömer Bozer
  Yönetim Kurulu Üyesi

  1958 İstanbul doğumlu olan Ömer Bozer, ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Georgia State Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesini almıştır. Çalışma hayatına 1983 yılında Koç Grubu’nda yönetici adayı olarak başlayan Bozer, sırasıyla Maret’te Genel Müdür Yardımcısı ve Düzey Pazarlama’da Genel Müdür olarak görev yapmış, 2002’de ise Migros Genel Müdürü olarak atanmıştır. Bozer, Koç Grubu’nda 2005- 2006 yılları arasında Gıda, Perakende ve Turizm Grubu Başkanlığı, 2006-2008 yılları arasında Gıda ve Perakende Grubu Başkanlığı, 2008-2011 yılları arasında ise tekrar Gıda, Perakende ve Turizm Grubu Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Halen Tüpraş, Arçelik ve Söktaş şirketlerinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Adel, McDonald’s, Kamil Yazıcı Yönetim Danışmanlık ve Boyner Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya devam etmektedir.

  Kamil Ömer Bozer
 • İzzet Karaca
  Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

  1954 yılında doğan İzzet Karaca, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 1977 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1977 yılında Koç Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde başlayan Karaca, 1985 yılına kadar Endüstri Mühendisliği ve Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 1985-1988 yılları arasında Ford Otosan’da Sistem ve Organizasyon Direktörü olarak görev yapan İzzet Karaca, 1988 yılından itibaren Unilever’de Almanya, Türkiye ve Baltık Ülkelerinde olmak üzere İç Denetim Grup Müdürlüğü, Lojistik Müdürlüğü, Ticari Direktörlük, Genel Müdürlük gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur. İzzet Karaca ayrıca, 2011-2013 yılları arasında Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanlığı görevini de yürütmüştür. Karaca, Unilever Türkiye ve Unilever Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya bölgesi İcra Kurulu Başkanlığı görevleri ile Unilever CEO Forumu üyeliğini yürüttükten sonra 31 Aralık 2013 tarihinde emekliye ayrılmıştır. 2015 yılında “Yeni CEO... Sensin” adlı ilk kitabını yayımlamıştır. Sn. Karaca, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’nde yer alan bağımsız üye kriterlerinin tümünü karşılamaktadır.

  İzzet Karaca
 • Ali Galip Yorgancıoğlu
  Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

  A. Galip Yorgancıoğlu, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversite öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır. İş hayatına Philip Morris’de Marlboro Sigaraları Pazarlama Müdürü olarak başlamıştır. Daha sonra Diageo Güney Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü ve Coca-Cola Türkiye ve Avrasya Pazarlama Direktörü görevlerinde de bulunan Galip Yorgancıoğlu, sonraki dönemde Burger King’in Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2003 Aralık ayında özelleştirilen Tekel’in Alkollü İçecekler şirketi yerine kurulan Mey İçki’nin CEO’su olarak Nisan 2004’te göreve başlayan Yorgancıoğlu, 30 Eylül 2017’de emekli olana kadar Mey İçki / Diageo Türkiye şirketinde CEO görevinde bulunmuştur. Sn. Yorgancıoğlu, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’nde yer alan bağımsız üye kriterlerinin tümünü karşılamaktadır.

  Ali Galip Yorgancıoğlu
 • Uğur Bayar
  Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

  Uğur Bayar, New York Eyalet Üniversitesi Matematik ve İstatistik Bölümü’nden Bachelor of Science derecesiyle mezun olmuştur. Bayar, kariyerine 1987 yılında Citibank Türkiye’de başlamış ve 1992’de kamu görevine geçene kadar bankanın Hazine Bölümü’nde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Bayar, 1992-1997 yılları arasında T.C. Başbakanlık Kamu Ortaklığı İdaresi Başkan Yardımcılığı, 1997-2002 yılları arasında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yapmıştır. Bu görevleri esnasında; Erdemir Yönetim Kurulu Başkanlığı, Petrol Ofisi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu üyeliği, Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Uğur Bayar, 2004 yılında katıldığı Credit Suisse’de 2017 yılında kadar Türkiye CEO’luğu ve Yatırım Bankacılığı Bölümü Başkanlığını yürütmüştür. Sn. Bayar, aynı zamanda; WWF Türkiye (World Wildlife Foundation), Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı, Anadolu Grubu Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Anadolu Efes Yönetim Kurulu Üyesi, Tekfen Teknoloji Yatırım ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve San Diego merkezli SAMUMED Bioteknoloji Şirketi’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Sn. Bayar, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’nde yer alan bağımsız üye kriterlerinin tümünü karşılamaktadır.

  Uğur Bayar
 • Tayfun Bayazıt
  Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

  1957 yılında doğan Tayfun Bayazıt lisans öğrenimini S. Illinois Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisans (MBA) eğitimi almıştır. İş hayatına 1983 yılında Citibank’ta başlayan Bayazıt, 1986-1995 yılları arasında Yapı Kredi Bankası’nda Genel Müdür Yardımcılığı ve Başyardımcılığı görevlerini üstlenmiş ve bilahare 1995-1996 yılları arasında İnterbank’ta, 1996-1999 yılları arasında ise İsviçre’de Banque de Commerce et de Placements’da Genel Müdür olarak çalışmıştır. 1999-2001 yılları arasında Doğan Holding’e Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanan Bayazıt, 2001-2005 yılları arasında Dışbank’ta, 2005-2007 yılları arasında Fortis Bank’ta ve 2007-2009 yılları arasında ise Yapı Kredi Bankası’nda Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 2009-2011 yılları arasında Yapı Kredi Bankası’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üslenen Bayazıt, 2011 yılından beri danışmanlık yapmaktadır. Çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyeliği yapmakta olan Bayazıt, aynı zamanda, TÜSİAD, Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), WRI Türkiye, Darüşşafaka gibi sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler üstlenmektedir. Sn. Bayazıt, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’nde yer alan bağımsız üye kriterlerinin tümünü karşılamaktadır.

  Tayfun Bayazıt

Coca-Cola ve Kontur Şişe The Coca-Cola Company'nin tescilli markalarıdır. - © 2021.