Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik Endeksleri

Keşfet

Sürdürülebilirlik Endeksleri

Energy Efficiency and Climate Protection

Şeffaflık ve hesap verebilirlik prensiplerimiz doğrultusunda sürdürülebilirlik konusundaki ilerlememizi ölçerek sürdürülebilirlik politikalarımızı, uygulamalarımızı ve performansımızı web sitemiz, faaliyet raporumuz, sürdürülebilirlik raporumuz, CDP ve CDP Su raporlarımız üzerinden paydaşlarımızla paylaşıyoruz.

Sürdürülebilirlik performansımızı daha da iyileştirmeye yönelik süregelen çabalarımız UNGC, BIST, MJSI, FTSE5Good ve ECPI gibi ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafından tanınıyor.

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi ve UNGC 100 Endeksi

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne (UNGC) 2009’da taraf olduğumuzdan beri sözleşmenin 10 ilkesini uygulama ve destekleme taahhüdümüzü ödün vermeden devam ettiriyoruz. İnsan hakları, çalışma şartları, çevre ve yolsuzluğun önlenmesi konularındaki politika ve uygulamalarımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Amacımız tüm bu ilkeleri en önemli oldukları yerlerde işimize daha da çok entegre ederek bu konudaki performansımızı ölçmek. Başarımızın bir göstergesi olarak CCI, 2013 yılından beri UNGC 100 sürdürülebilirlik endeksinde yer almaya devam ediyor.

Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi

CCI 2015 yılından beri Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alıyor. Bu seçkin endeks içerisinde yer alarak faaliyetlerimizin her alanında sürdürülebilirlik ilkelerine bağlı kalma taahhüdümüzün altını çiziyoruz.

MSCI Global Sürdürülebilirlik ve SRI Endeksleri

Ağustos 2016’da CCI olarak kurumsal yönetim, çevre ve toplum alanındaki sürdürülebilirlik performansımızla AA skoru alarak ilk kez Morgan Stanley Capital International (MSCI) Global Sürdürülebilirlik Endeksi ve Global SRI endekslerine dahil olduk.

FTSE4Good Emerging Endeksi

CCI olarak 2016’da çevre, toplum ve kurumsal yönetim uygulamalarındaki yüksek performansımız ile ilk kez FTSE4Good Emerging Endeksi’ne dahil olduk.

ECPI Endeksi

CCI olarak 2016’daki çevre, toplum ve kurumsal yönetim uygulamalarındaki yüksek performansımız ile 2017 yılında ilk kez ECPI Endeksi’ne dahil olduk.

Aşağıdaki raporda, (GRI G4 standartları ile sınırlı hazırlanan) sürdürülebilirlik raporumuzda ve web sitemizde yer almayan, ancak sürdürülebilirlik endeksleri değerlendirmeleri için talep edilen, şirketimize ait çevre, insan hakları, iş sağlığı ve güvenliği ve etik konularındaki ek veri ve bilgilerin özeti yer almaktadır. Bu raporlarda paylaştığımız bilgilerle tüm yatırımcı ve paydaşlarımızın bizden şeffaflık ve hesap verebilirlik konularında mevcut olan beklentilerini karşılamayı hedefliyoruz.

Endeks için Ek Bilgi

Yorum ve sorularınız için lütfen Kurumsal İlişkiler veya Yatırımcı İlişkileri departmanımızla +90 216 528 44 00 numaralı telefon üzerinden bağlantıya geçiniz.

Coca-Cola ve Kontur Şişe The Coca-Cola Company'nin tescilli markalarıdır. - © 2023.