Bizi Tanıyın

CCI Hakkında

Keşfet

CEO Mesajı

Burak Başarır

Coca-Cola sistemindeki en önemli şişeleyicilerden biri olan Coca-Cola İçecek (CCI), her geçen yıl daha başarılı ve değerli bir şirket haline geliyor.. Vizyonumuz faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde hızlı tüketim sektörünün en iyi şirketi olmak. Hissedarları için değer yaratan ve uzun vadeli sürdürülebilir büyüme sağlayan bir şirket olmayı hedefliyoruz.

Müşteri odaklı bir yaklaşımı benimseyerek müşterilerimizin tercih ettiği iş ortağı olmayı amaçlıyor, bu doğrultuda şirketimizi hızla bir satış ve hizmet şirketine dönüştürüyoruz. Müşterilerimize destek olmak amacıyla ticari yetkinliklerimizi geliştirmek için sürekli yatırım yapıyor, müşterilerimizle birlikte büyümek için dijital erişim altyapımızı genişletiyoruz.

Tüketicilerimize her yaşam tarzına ve duruma uygun geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Bu amaçla tüketicilerimizin değişen tercihlerine uygun tatları sunabilmek için markalarımızı ve sunduğumuz tatları artırarak ürün portföyümüzü geliştirmeye odaklanıyoruz.

Birçok açıdan çeşitlilik gösteren coğrafyamızdaki 10 ülkeden tek takım ruhu altında bir araya gelen çalışanlarımız sayesinde hedeflerimize ulaşıyor; bunu yaparken her zaman temel değerlerimiz olan tutku, hesap verebilirlik, takım çalışması ve doğruluğa uygun hareket ediyoruz. CCI olarak temel organizasyon ve liderlik yetkinliklerine sahip, çeşitlilik gösteren, kapsayıcı ve ilham veren en iyi iş yeri olmayı hedefliyoruz.

10 ülkede 400 milyondan fazla tüketiciye hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Bir yandan işimizi büyütürken bir yandan da coğrafyamız dahilindeki toplumlarda yaşayan herkes için değer yaratmaya çalışıyoruz. Hedefimiz tüm paydaşlarımız tarafından en sorumlu kurumsal vatandaşlardan birisi olarak kabul görmek. Kurumsal yönetim, hesap verebilirlik ve şeffaflığa büyük önem veriyoruz. Çevresel ayak izimizi azaltmak için her yıl yeni hedefler koyuyor ve bu hedeflerimize ulaşıyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde toplumların acil ihtiyaçlarına yönelik kapsayıcı ve katılımcı sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz.

CCI yılda 1,2 milyar ünite kasa satış hacmiyle Coca-Cola sistemindeki en büyük şişeleyicilerden biri olarak değer yaratmaya devam ediyor. Faaliyet gösterdiğimiz coğrafya, genç bir nüfustan ve hızlı demografik ve ekonomik büyüme gösteren pazarlardan meydana geliyor.

Coca-Cola sistemindeki en büyük şişeleyicilerden birisi olarak CCI, sağlam liderlik altyapısı, güçlü markaları ve verimli iş modeliyle orta ve uzun vadede hızla gelişmekte olan faaliyet coğrafyasında büyümeye ve genişlemeye devam edecektir.

CCI Hakkında

6

6. En Büyük Şişeleyici (satış hacmi açısından)

10

Ülke

8.500

Çalışan

400

Milyon Tüketici

Coca-Cola sisteminde satış hacmine göre altıncı sırada yer alan CCI, The Coca-Cola Company (TCCC) markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. CCI Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Ürdün, Irak, Suriye ve Tacikistan’da 8.500'e yakınçalışanı ile faaliyet göstermektedir.

CCI 26 fabrikası ile 400 milyonluk tüketici kitlesine gazlı içeceklerin yanı sıra meyve suyu, su, enerji ve sporcu içecekleri, buzlu çay ve çaydan oluşan gazsız içecekler kategorisinde de zengin bir ürün portföyü sunmaktadır.

CCI’ın hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) “CCOLA.IS”, Amerikan depo sertifikaları (ADR) ABD’de tezgahüstü piyasalarda “COLAY”, Eurobond’u İrlanda Borsası’nda “CCOLAT” sembolleriyle ile işlem görmektedir.

About CCI

Coca-Cola ve Kontur Şişe The Coca-Cola Company'nin tescilli markalarıdır. - © 2020.