Sık Sorulan Sorular

CCİ ve The Coca-Cola Company'nin arasındaki fark nedir?

CCİ Türkiye, Pakistan, Orta Asya ve Orta Doğu’da The Coca-Cola Company'nin ürünlerinin üretim, satış ve dağıtım işini gerçekleştiriyor. The Coca-Cola Company ürün geliştirir, ürünlerini destekleyecek reklamlar ve programlar üretir ve CCİ'ye konsantre ve içecek özütü satar. Bir şişeleme şirketi olarak CCİ, konsantre ve içecek özütünü diğer malzemeler ile karıştırarak üretimini gerçekleştirir ve paketleme işlemini yapar. Daha sonra CCİ satış ve dağıtım ağını kullanarak ürünlerini satar ve perakende müşterilerine ve bayilerine dağıtır.

CCİ hangi markaları üretiyor?

Tüm ülkelerde ürettiğimiz ürünlerimiz Coca-Cola, Coca-Cola light, Fanta ve Sprite. Bunun dışında her ülkede farklı ürün portföyüne sahibiz. Portföyümüz hakkında detaylı bilgiyi internet sitemizdeki ülke sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Coca-Cola'nın pazarlama, reklam veya ürünleri hakkında nereden daha fazla bilgi edinebilirim?

Ürün geliştirme, ürünleri destekleyecek reklam ve pazarlama programlarının üretimi gibi faaliyetler The Coca-Cola Company tarafından gerçekleştirilir. Bu konularda en iyi kaynaklarınız The Coca-Cola Company'nin web-sitesinden (www.coca-colaturkiye.com.tr) ya da The Coca-Cola Company'nin ürünlerinin üzerinde bulunan 0 800 261 19 20 numaralı telefondan ulaşabileceğiniz Coca-Cola Danışma Merkezi’dir.

Meşrubatlar ile ilgili sorularımı kime yönlendirebilirim?

Öncelikle internet sitemizde yer alan Meşrubatlar Hakkında Merak Ettikleriniz adlı kitapçığı inceleyebilir, eğer isterseniz Coca-Cola Danışma Hattı’nı (0 800 261 19 20) arayabilirsiniz.

Ünite kasa ne demektir?

24 sunuma yani 5,678 litre veya 192 Amerikan standart sıvı onsuna eşit olarak hesaplanmış hacim ölçü birimidir.

CCİ kaç adet üretim merkezinde ve nerelerde üretim yapıyor?

CCİ, yurt içinde Ankara, Bursa, Çorlu, Mersin, Köyceğiz, İzmir, Sapanca ve Elazığ'da yer alan 8 merkezde üretim yapıyor. Faaliyet gösterdiğimiz ve uluslararası  operasyonlar olarak adlandırdığımız diğer 9 ülkede ise toplam 12 üretim tesisi bulunmaktadır.

CCİ'nin yıllık üretim kapasitesi nedir?

CCİ'nin 2009 yılındaki yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 980 milyon ünite kasadır.

Ürünleriniz hakkında bir sorum olursa kime başvurmalıyım?

The Coca-Cola Company'nin markaları ile ilgili tüm sorularınız için lütfen Coca-Cola Danışma Merkezi’ni (0 800 261 19 20) arayınız.

CCİ'nin bölgesel haritasını nerede bulabilirim?

Bölge haritamız için lütfen kurumsal internet sitemizi ziyaret ediniz.

Şirketin ortakları kimlerdir?

CCİ hisselerinin %50,3’ü Anadolu Efes, %20,1’i The Coca-Cola Company, %4,0’ü ise Özgörkey Grubu’na aittir. CCİ hisselerinin %25,6’sı ise halka açıktır.

Kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinizle ilgili nasıl bilgi alabilirim?

KSS faaliyetlerimizle ilgili ayrıntılı bilgiye internet sitemizde yer alan KSS bölümünden ve KSS raporumuzdan ulaşabilirsiniz.

Sponsorluk talebi için nereye başvurabilirim?

Sponsorluk taleplerinizi kurumsal.iliskiler@cci.com.tr e-mail adresine gönderebilirsiniz.

Borsada işlem gören hisseleriniz ile ilgili sorularımı kime iletmeliyim?

Şirket hissesi ile ilgili tüm sorularınızı Yatırımcı İlişkileri (cci-ir@cci.com.tr) departmanımıza iletebilirsiniz.

Nasıl şirket hissesi alabilirim?

İMKB’de işlem gören halka açık hisselerimizi bir aracı kurum aracılığıyla satın alabilirsiniz.

ADR’larınızla ilgili işlem yapmak için kime başvurmalıyım?

Citibank GDR Shareholder Services’i 1-800-308-7887 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Doğadan çay size mi ait?

Coca-Cola İçecek A.Ş.’nin %100 iştiraki olan Coca-Cola Satış ve Dağıtım A.Ş. Eylül 2008’den itibaren Doğadan ürünlerinin Türkiye’de satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir.

Şirketinizle ilgili duyurulardan nasıl haberdar olabilirim?

Duyurularımızı internet sitemizden takip edebileceğiniz gibi, yatırımcı ilişkileri duyuruları için yine internet sitemizde yer alan formu doldurarak duyuru listemize kaydolabilirsiniz.

Bayilik almak için ne yapmalıyım?

CCİ Genel Merkez’in santral numarasından bayilik almak istediğiniz bölgenin sorumlusunu ve iletişim bilgilerini öğrenebilirsiniz.

CCİ'ye nasıl iş başvurusunda bulunabilirim?

İlginiz için teşekkür ederiz. Lütfen internet sitemizde yer alan “İnsan Kaynakları” bölümünün altında bulunan “Kariyer Fırsatları” alt başlığına bakınız.

CCİ'nin işe alım politikaları nelerdir?

Herkes için eşit iş fırsatları, personel alımındaki temel ilkemizdir. CCİ işe alım, eğitim, terfi gibi durumlarda ırk, renk, din, soy, yaş ve cinsiyet ayrımı yapmaz. CCİ herkesin takımın saygı duyulan bir üyesi olduğu adil ve eşit bir işyeridir. Detaylı bilgi için internet sitemizin İnsan Kaynakları bölümünü inceleyebilirsiniz.

adinteractive