Coca-Cola Bishkek Bottlers (CCBB)

Şirket Profili

CCI Kırgızistan The Coca-Cola Company (TCCC) markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin Kırgızistan’daki üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. Kırgızistan’da ilk olarak 1996 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri 2006 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına girmiştir.

Bir adet fabrikası ve 300’ü aşan çalışanıyla 6 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet veren CCI Kırgızistan’ın ürün portföyünde Bonaqua, Burn, Coca-Cola, Coca-Cola zero, Fanta, Fuse Tea, Piko, Schweppes ve Sprite markaları bulunmaktadır. 

 

 


Ürünler

Tarihin en çok bilinen ve tüketilen içeceği ve dünyanın en çok bilinen markası olan Coca-Cola, Kırgızistan’da 6 farklı boy ve pakette tüketicilere sunulmaktadır.( 0.25 OWB, 0.33 lt kutu, 0.5, 1, 1.5, 2 lt PET)  Coca-Cola Light kalori almak istemeyen, ancak Coca-Cola’nın karşı konulamaz tadından vazgeçemeyenlerin içeceğidir. Coca-Cola Light Kırgızistan’da 0.33 lt’lik kutu, 0.5 ve 1 lt’lik PET şişe seçenekleri ile tüketicilere sunulmaktadır.   Coca-Cola’nın gerçek lezzetini şekersiz olarak tüketicilere sunan tek içecek Coca-Cola Zero, 90’dan fazla ülkede tüketicilerle buluşmaktadır. Coca-Cola Zero, Kırgızistan’da  0.33 lt’lik kutu, 0.5 lt ve 1 lt’lik PET şişe seçenekleri ile tüketicilere sunulmaktadır.   Dünyanın en popüler meyveli gazlı içeceklerden birisi olan Fanta, portakal aroması ile 0.25 lt’lik depozitosuz şişe, 0.33 lt’lik kutu, 0.5, 1, 1.5 ve 2 lt’lik PET şişelerde tüketicilere sunulmaktadır.  Sprite limon özlü içecekler kategorisinde dünyanın bir numaralı markasıdır. Kırgızistan’da Sprite 5 farklı boy ve pakette tüketicilere sunulmaktadır. ( 0.33 lt kutu, 0.5, 1, 1.5, 2 lt PET )  Yaratıcı yöntemlerle elde edilen ve yerel tatlardan oluşan Piko, Kırgızistan’da belirtilen aroma ve paketlerde tüketicilere sunulmaktadır: Portakal, Vişne, Şeftali, Elma, Karışık TETRA 0.2 lt’lik, Vişne, Elma, Elma-Şeftali, Karışık, Parçacıklı Tropik, Parçacıklı Portakal 0.5 lt’lik PET şişe, Karışık, Elma, Parçacıklı Portakal 1 lt’lik PET şişe, Portakal, Vişne, Domates, Elma, Ananas, Kayısı, Şeftali, Karışık ve Mors ise Tetra 1 lt seçenekleri ile bulunmaktadır.  Meyve tatlarıyla zenginleştirilmiş mükemmel aromasıyla ferahlık veren Fuse Tea, Kırgızistan’da 0.5 lt’lik PET şişelerde şeftali, mango, dut, limon, Green Tea Citrus seçenekleri ile tüketicilere sunulmaktadır. Şeftali ve limon aromasının 1 lt’lik PET şişe seçenekleri de bulunmaktadır.   Benzersiz tatlarla yüksek kalitede gazlı içecek ürün yelpazesi sunan Schweppes Kırgızistan’da 0.33lt kutu seçeneğiyle tüketicilere sunulmaktadır.  Enerji veren güçlü içeriği ile duyularınızı canlandırıp yorgunluğunuzu alan Burn, Kırgızistan’da 0.25 lt’lik kutu ve 0.4 lt’lik PET şişe seçenekleri ile tüketicilere sunulmaktadır.   Kristal saflığındaki suyun ferahlatıcı lezzetine sahip BonAqua,  gazlı ve gazsız olarak 0.5, 1, 1.5 PET şişe seçenekleri ile Kırgızistan’da tüketicilere sunulmaktadır.


Haberler

CCBB 2009 Yılının En İyi Yatırımcısı

CCBB sergilediği finansal performans ile 2008 ve 2009 yılında “En İyi Yatırımcı” ödüllerini aldı. CCBB Genel Müdürü Ezel Ağaoğlu iki yıl üst üste alınan bu ödülü Bişkek Valisinin elinden aldı.

 

CCBB’den Jashtar 2010 Kampına Destek

Gençlerin biraraya gelerek ekonomideki ve sosyal hayattaki rollerini tartıştıkları bir kongre niteliğinde olan Jashtar 2010 Kampı CCBB işbirliği ile gerçekleştirildi. 250’nin üstünde gencin katıldığı kampa Kırgızistan’ın yanı sıra diğer Orta Asya ülkelerinden katılım sağlandı.

 

Sertifikalar

 
 
 
 
 
 
 

Çalışma Hayatı

CCBB benim çalıştığım ilk ve tek şirket. Geçtiğimiz 6 yıl boyunca bu ailenin bir parçası olmak beni fazlasıyla mutlu ediyor. CCBB stratejisi ve politikaları net bir şekilde belirlenmiş ve aynı zamanda farklı kültürlere açık bir şirket. Şirketteki organizasyon büyümeyi ve inovasyonu sürekli olarak destekleyen ve çalışanlarını her zaman teşvik eden bir çalışma ortamı sunuyor. Burada çalışma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Her geçen gün yeni şeyler öğreniyor ve deneyim kazanıyorum. Kendinizi gerçek bir profesyonel gibi sürekli olarak geliştirmek istiyorsanız, bu şirket tam size gore.

Nurzat Aidaralieva, İnsan Kaynakları Yöneticisi

Coca-Cola keyfinin yayılmasının bir parçası olmak büyük bir mutluluk. Bu yüzden CCBB’de çalıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu keyif hiç bitmiyor ve belki de CCBB’yi diğer şirketlerden ayıran en önemli özellik bu.

Ernist Ibraev, Avukat

 

İletişim

Coca-Cola Bishkek Bottlers

720027, Kırgızistan, Bişkek, 69, Lushina str.

Tel: (+996) 312 35 71 41

Fax: (+996) 312 35 71 36

 
adinteractive